+86-18862679789
Dom / Wiadomości / Wiadomości branżowe / Jak wybrać linię produkcyjną niepalnego ACP typu A2 do wytłaczania

Jak wybrać linię produkcyjną niepalnego ACP typu A2 do wytłaczania

Typ wytłaczania Zero absorpcji wody Linia do produkcji paneli kompozytowych z niepalnego metalu (aluminium) A2: krótka odpowiedź dla producentów

Producent płyt, który zaobserwował spadek wytrzymałości na odrywanie partii płyt A2 po sezonie mokrej wysyłki, zwykle chce jednej rzeczy z następnego asortymentu: rdzenia, który nie wchłania wilgoci. Taka jest idea Typ wytłaczania Zero absorpcji wody Linia do produkcji paneli kompozytowych z niepalnego metalu (aluminium) A2 z Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. Zamiast prasować arkusze wypełnione minerałami w prasie na gorąco, linia wytłacza rdzeń A2 w sposób ciągły przez śrubę, a następnie laminuje go pomiędzy warstwami aluminium.

Krótka odpowiedź dla kupujących jest następująca. Linia zasługuje na dokładne przyjrzenie się, jeśli Twoimi priorytetami są stabilność wilgoci, ciągła wydajność i wewnętrzna kontrola rdzenia. Producent zgłasza niemal zerową absorpcję wody w przypadku wytłaczanego rdzenia, w porównaniu z 3 do 7 procent w przypadku konwencjonalnych rdzeni A2. Podaje również prędkości wytłaczania powyżej 3 m/min, panele sklasyfikowane jako A2-s1, d0 zarówno zgodnie z GB 8624-2012, jak i EN 13501-1 oraz wytrzymałość na odrywanie co najmniej 120 N/mm.

Linię opisano jako system pełnego łańcucha z trzema możliwymi produktami: gotowe niepalne aluminiowe panele kompozytowe A2, granulat rdzeniowy A2 dla fabryk, które już korzystają z urządzeń do wytłaczania oraz rolki z rdzeniem A2 dla producentów paneli, którzy chcą laminować bez wytłaczania we własnym zakresie. Producent podaje wydajność panelu na poziomie 5000 metrów kwadratowych dziennie. Ta elastyczność ma znaczenie, ponieważ kupujący może wejść na etap, który odpowiada obecnym możliwościom i rozwijać się później.

Ten przewodnik został napisany dla właścicieli fabryk, inżynierów zakładów i kierowników zakupów porównujących producenta, dostawcę lub eksportera linii produkcyjnej typu A2 do wytłaczania. Oto, co omawiają poniższe sekcje:

  • Dlaczego absorpcja wody jest cichym słabym punktem konwencjonalnych rdzeni A2
  • Jak sprzężenie supramolekularne umożliwia wytłaczanie ślimakowe przy dużym obciążeniu minerałami
  • Porównanie wytłaczania z produkcją metodą prasowania na gorąco pod względem szybkości i konsystencji
  • Trzy wyjścia linii i który z nich pasuje do każdego kupującego
  • Dane techniczne, zastosowania, recykling i lista kontrolna oceny dostawców

Wybierz ten typ linii, gdy stabilność wilgoci i ciągła produkcja są ważniejsze niż pozostanie przy znanym procesie prasowania na gorąco.

Dlaczego zerowa absorpcja wody ma znaczenie w linii produkcyjnej paneli kompozytowych z niepalnego metalu (aluminium) A2

Panele A2 swoją odporność ogniową zawdzięczają rdzeniowi o bardzo dużej zawartości minerałów. Ta zawartość minerałów jest również przyczyną porowatości wielu konwencjonalnych rdzeni A2. Według producenta rdzenie te pochłaniają około 3 do 7 procent wilgoci i absorpcja trwa tak długo, jak długo wilgotność pozostaje wysoka. Gdy rdzeń zatrzymuje wodę, wiązanie adhezyjne pomiędzy rdzeniem a powłoką aluminiową może zostać osłabione, a producent podaje utratę wytrzymałości na odrywanie o ponad 20 procent w wyniku wystawienia na działanie wilgoci.

Gdzie pojawia się problem

Efekt jest rzadko widoczny na hali produkcyjnej. Pojawia się później, w miejscach, których kupujący nie może łatwo kontrolować. Paleta przemierza ocean w pojemniku, który poci się w upale. Magazyn projektu w pobliżu portu przechowuje panele przez kilka tygodni przed montażem. Fasada w wilgotnym klimacie jest narażona na miesiące wilgotnego powietrza, zanim prace uszczelniające zostaną ukończone. W każdym przypadku rdzeń wchłaniający wodę może zwiększyć wagę, zmiękczyć linię wiązania i zwiększyć ryzyko rozwarstwienia krawędzi.

Transport powoduje cichszy problem. Przyrost masy wilgoci zmienia wagę przesyłki, a uszkodzone panele podczas przechowywania na mokro mogą prowadzić do odrzucenia dostaw. Jako praktyczną zaletę rdzenia, który nie nasiąka wilgocią, producent jako praktyczną zaletę wymienia mniejsze straty logistyczne.

Poniższa tabela porównuje dane podane przez producenta dla konwencjonalnych rdzeni A2 i ich wytłaczanych rdzeni. Należy to czytać jako oświadczenie dotyczące założeń projektowych, które kupujący powinni potwierdzić własnymi testami klimatyzacji.

Zachowanie wilgoci rdzeni A2 0% 5% 10% 15% 20% 25% 3% Konw. niski 7% Konw. wysoki blisko 0% Wytłaczane 20% Konwencjonalne żaden Wytłaczane Absorpcja wody przez rdzeń Utrata wytrzymałości na peeling po wilgoci Konwencjonalne A2 core Wytłaczane A2 core

Szare kolumny przedstawiają konwencjonalne rdzenie A2 w dolnej i górnej części podanego zakresu absorpcji od 3 do 7 procent, po czym następuje odnotowana utrata wytrzymałości na odrywanie wynosząca ponad 20 procent po wystawieniu na działanie wilgoci. Czerwone kolumny przedstawiają wytłoczony rdzeń przy absorpcji bliskiej zeru, bez zgłaszanych strat przy odrywaniu. W przypadku producenta działającego w wilgotnym regionie różnica ta może zmienić wymagany margines w planach przechowywania i wysyłki. Linia do wytłaczania jest zbudowana wokół tej właściwości, więc kupujący ją oceniający powinni poprosić o dane dotyczące kondycjonowania wilgocią, które odpowiadają ich własnemu klimatowi i rodzajowi projektu.

Pytania, które należy zadać dowolnemu dostawcy na temat wilgoci

  • Jak mierzy się absorpcję wody oraz w jakich warunkach wilgotności i czasu?
  • Jaka jest wytrzymałość na odrywanie przed i po kondycjonowaniu, przy tej samej warstwie panelu?
  • W jaki sposób krawędzie cięcia są zabezpieczane na budowie?
  • Jakie wytyczne dotyczące przechowywania obowiązują przed instalacją?

Wilgotność rdzenia jest czynnikiem jakości, który pojawia się po dostawie, dlatego należy go przetestować, zanim zdecydujesz się na podstawową technologię.

Jak sprzęgło supramolekularne wspomaga wytłaczanie ślimaka przy dużym obciążeniu minerałami

Wytłaczanie ślimakowe jest procesem znanym w przypadku tworzyw sztucznych, ma jednak praktyczne ograniczenia: gdy udział wypełniacza wzrasta bardzo wysoko, stop staje się trudny w obróbce. Materiały w formacie A2 z wypełnieniem mineralnym mieszczą się dokładnie w tym zakresie. Producent twierdzi, że jego zastrzeżona technologia łączy nieorganiczne środki zmniejszające palność z polimerami organicznymi na poziomie molekularnym, dzięki czemu linia wytłacza rdzenie zawierające co najmniej 90% substancji nieorganicznych.

Dlaczego istotna jest wysoka zawartość minerałów

Klasyfikacja A2 nakłada ścisłe ograniczenia na ilość materiału palnego, jaki może zawierać panel i jego zachowanie podczas pożaru. W rdzeniu o bardzo dużej zawartości substancji nieorganicznych jest niewiele materiału organicznego, który można spalić. Wyzwanie polega na utrzymaniu wystarczającej elastyczności rdzenia, aby można go było przetwarzać i laminować. Sprzężenie dwóch faz jest sposobem producenta na rozwiązanie tego problemu.

Co mówią dane granulatu

Dane granulatu rdzeniowego podane przez producenta
Przedmiot Podana wartość
Skład Zawartość substancji nieorganicznych co najmniej 90 proc
Ognioodporność Ocena A2
Przetwarzanie Wytłaczanie dwuślimakowe lub jednoślimakowe
Dzienne wyjście 200 ton na 8 liniach produkcyjnych

Poniższa tabela przedstawia podany skład granulek jako pierścień postępu. Dzięki temu proporcje są dobrze widoczne i dają kupującym prosty punkt odniesienia podczas dyskusji technicznych.

Skład granulatu rdzenia 90% zawartość nieorganiczna Nieorganiczny środek zmniejszający palność i wypełniacz Co najmniej 90 proc Organiczne spoiwo polimerowe i dodatki technologiczne Do 10 proc Skład zgodny z danymi producenta granulatu rdzeniowego.

Czerwony łuk oznacza udział substancji nieorganicznych wynoszący co najmniej 90 procent, a mała szara sekcja przedstawia organiczne spoiwo i dodatki. Ponieważ udział substancji nieorganicznych jest tak wysoki, kontrola procesu w wytłaczarce ma większe znaczenie niż w przypadku konwencjonalnych linii do tworzyw sztucznych. Szybkość podawania, prędkość ślimaka i profil temperatury wpływają na jakość stopu, a doświadczenie dostawcy w zakresie tych ustawień jest częścią tego, co kupuje kupujący. Poproś o próbę granulatu, którego planujesz używać, i zapytaj, w jaki sposób system sterowania rejestruje moment obrotowy śruby i temperaturę topnienia.

Wysoki udział minerałów zapewnia wartość tylko wtedy, gdy proces wytłaczania pozostaje stabilny, dlatego należy ocenić kontrolę procesu dostawcy, a nie tylko recepturę.

Produkcja metodą wytłaczania A2 a produkcja metodą prasowania na gorąco: szybkość i powtarzalność

Większość paneli kompozytowych A2 dostępnych na rynku wytwarza się poprzez formowanie rdzeni wypełnionych minerałami w prasie na gorąco, a następnie łączenie rdzenia z powłokami. Ta metoda jest dojrzała, ale jest procesem ciągłym. Droga wytłaczania jest ciągła: granulki wchodzą do wytłaczarki, rdzeń opuszcza się w postaci rolki lub arkusza, a sekcja laminowania łączy go z aluminiowymi powłokami za pomocą folii samoprzylepnej.

Producent podaje prędkość wytłaczania powyżej 3 m/min, w porównaniu z prędkością poniżej 2 m/min w przypadku konwencjonalnego formowania na gorąco. Ciągła praca wspiera również spójność partii, ponieważ proces nie rozpoczyna się od nowa po każdym cyklu prasowania. Temperatura i grubość stabilizują się, a operatorzy spędzają więcej czasu na monitorowaniu niż ładowaniu.

Aby skonkretyzować różnicę prędkości, poniższy wykres warstwowy przelicza dwie podane prędkości na długość rdzenia wyprodukowanego w ciągu 8-godzinnej zmiany. W obliczeniach wykorzystano ograniczenia prędkości podane przez producenta, więc pokazano minimalną wydajność wytłaczania w porównaniu z maksymalną wydajnością prasowania na gorąco.

Łączna długość rdzenia podczas 8-godzinnej zmiany 0 500 1000 1500 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Godziny ciągłej pracy Metr rdzenia 1440 m 960 m Wytłaczanie z prędkością 3 m/min Prasowanie na gorąco z prędkością 2 m/min Obliczane przy podanych ograniczeniach prędkości; Rzeczywista wydajność zależy od szerokości, przestojów i przezbrojeń.

Przy prędkości 3 m/min linia pracująca przez 8 godzin wytwarza około 1440 metrów rdzenia, natomiast w procesie prasowania na gorąco przy prędkości 2 m/min wytwarza się w tym samym czasie około 960 metrów. Oznacza to różnicę wynoszącą około 480 metrów na zmianę, czyli o około połowę większą wydajność przy podanych wartościach granicznych. W praktyce oba procesy wiążą się z przestojami, przezbrojeniami i korektami szerokości, więc liczby rzeczywiste będą się różnić. Mimo to nabywca planujący dostarczanie dużych projektów fasad może skorzystać z tej arytmetyki, aby porównać, ile dodatkowej wydajności mogłaby dodać do zakładu linia produkcyjna do wytłaczania typu A2.

Konwencjonalne A2 ACP compared with extruded A2, based on manufacturer data
Wymiar Konwencjonalne A2 ACP Wytłaczane A2
Proces podstawowy Rdzeń wypełniony minerałem, formowany metodą prasowania na gorąco Sprzęganie supramolekularne metodą wytłaczania ślimakowego
Absorpcja wody 3 do 7 procent, utrzymując się w wilgotności Blisko zera
Wytrzymałość na odrywanie po zawilgoceniu Strata ponad 20 proc Nie zgłoszono żadnych strat
Elastyczność rdzenia Kruche, może pękać przy zginaniu Dobre wydłużenie, zginanie
Metoda klejenia Prasa na gorąco z folią samoprzylepną Ciągłe laminowanie na gorąco folią samoprzylepną
Szybkość produkcji Poniżej 2 m/min Powyżej 3 m/min
Konsystencja partii Zauważalne zróżnicowanie Wysoka spójność w pracy ciągłej
Możliwość recyklingu Trudne Zaprojektowane do ponownego wykorzystania ścinków
Straty w transporcie Przyrost masy ciała i uszkodzenia spowodowane wilgocią Niższe straty, brak przyrostu wilgoci

Elastyczność rdzenia zasługuje na osobną uwagę. Kruchy rdzeń może pęknąć podczas frezowania i składania paneli w celu uzyskania kaset elewacyjnych. Rdzeń o większym wydłużeniu jest łatwiejszy do wytworzenia, co ogranicza liczbę poprawek w warsztacie wytwórcy. Tę późniejszą korzyść łatwo przeoczyć, porównując sprzęt tylko pod względem przepustowości.

Ciągłe wytłaczanie zmienia zarówno prędkość, jak i konsystencję, dlatego należy porównać razem linie wydajności na zmianę i zmienność partii.

Co produkuje linia produkcyjna typu A2 do wytłaczania: panele, granulaty i rolki rdzeniowe

Hongyang opisuje tę linię jako system obejmujący cały łańcuch, od granulek po gotowe panele. Praktyczne znaczenie jest takie, że trzy różne produkty mogą pochodzić z tej samej technologii, a kupujący może zdecydować, który z nich pasuje do jego działalności.

A2 niepalne aluminiowe panele kompozytowe

W gotowym panelu zastosowano wytłaczany nieorganiczny rdzeń A2 umieszczony pomiędzy metalowymi powłokami. Producent podaje wydajność 5000 metrów kwadratowych dziennie i podaje referencje certyfikacyjne zgodnie z EN 13501-1, GB 8624-2012, BS 476 i ASTM E84. Jest to droga dla producenta, który chce przeprowadzić cały proces pod jednym dachem.

Niepalny granulat rdzeniowy A2

Granulki są surową formą rdzenia. Przeznaczone są dla producentów, którzy posiadają już linie do wytłaczania i chcą produkować tuleje A2 na posiadanym sprzęcie. Producent podaje wydajność granulatu na poziomie 200 ton dziennie na 8 liniach produkcyjnych.

Niepalne rolki rdzeniowe A2

Rolki rdzeniowe to rdzeń wytłaczany w sposób ciągły na rolce, gotowy do laminowania na gorąco z metalowymi powłokami. Są przeznaczone dla producentów paneli kompozytowych, którzy chcą pominąć wytłaczanie we własnym zakresie. Podana wydajność wynosi 50 ton dziennie z jednej linii produkcyjnej, a rolki można stosować także w innych konstrukcjach warstwowych, które wymagają niepalnego rdzenia.

Trzy wyjścia linii i każdemu kupującemu odpowiada
Wyjście Formularz Podana pojemność Nadaje się do
Panel kompozytowy A2 Gotowy panel o grubości od 2 do 6 mm 5000 metrów kwadratowych dziennie Producenci poszukujący kompletnej linii
Granulki rdzeniowe Granulat gotowy do wytłaczania 200 ton dziennie, 8 linii Fabryki z istniejącymi liniami do wytłaczania
Rolki rdzeniowe Ciągły rdzeń na rolce 50 ton dziennie, 1 linia Producenci paneli, którzy tylko laminują

Firma twierdzi, że kupujący mogą w razie potrzeby kupić dowolny produkt pośredni. Jest to przydatne dla producentów, którzy chcą zacząć od rolek rdzeniowych, aby przetestować rynek, a następnie zwiększyć wydajność granulowania i wytłaczania, gdy uzasadniają to wielkości.

Zacznij od etapu, na którym Twoja fabryka jest najsilniejsza, i zwiększaj moce produkcyjne w miarę wzrostu popytu.

O firmie Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.

Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. jest przedsiębiorstwem krajowym specjalizującym się w badaniach i rozwoju oraz produkcji inteligentnego sprzętu do metalowych materiałów kompozytowych, dostarczającym systematyczne rozwiązania dla światowego przemysłu materiałów budowlanych. Jako jednostka opracowująca standard niepalnych metalowych paneli kompozytowych do dekoracji architektonicznych i stały członek rady Metalowego Oddziału Chińskiej Federacji Materiałów Budowlanych, podstawowe produkty firmy obejmują trzy główne systemy technologiczne: linie do produkcji ognioodpornych aluminiowych paneli kompozytowych, maszyny z aluminiowym rdzeniem o strukturze plastra miodu i aluminiowe linie do produkcji metalowych paneli kompozytowych o strukturze plastra miodu oraz wielofunkcyjne, dostosowane do indywidualnych potrzeb linie do produkcji metalowych paneli kompozytowych. Obejmują one 12 kategorii wysokiej klasy linii produkcyjnych, w tym materiały ognioodporne klasy A2/B1, trójwymiarowe panele kompozytowe z metalowym rdzeniem aluminiowym i produkty z serii aluminium o strukturze plastra miodu.

Przy wsparciu Centrum Badań nad Technologią Inżynieryjną w Suzhou i Stacji Roboczej dla Absolwentów prowincji Jiangsu, firma zbudowała trzy platformy technologiczne: precyzyjne sterowanie przekładnią, inteligentne systemy procesowe i konstrukcja modułowa. Jej sprzęt był eksportowany do 45 krajów i regionów, w tym do Europy, Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu i Azji i Pacyfiku, i obsługiwał 14 z 20 największych na świecie producentów metalowych materiałów kompozytowych. Firma posiada certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz certyfikat CE, oferuje 48-godzinne globalne reagowanie w sytuacjach awaryjnych i zgłasza cykle uruchamiania o około 30 procent krótsze niż standard branżowy. Posiada 70 podstawowych patentów.

Profil firmy w skrócie
Przedmiot Szczegół
Kategorie produktów 12 kategorii wysokiej klasy linii produkcyjnych
Zasięg eksportu 45 krajów i regionów
Podstawowe patenty 70
Certyfikat jakości ISO 9001 i CE
Odpowiedź serwisu 48-godzinna globalna reakcja w sytuacjach kryzysowych

Jako producent i eksporter linii produkcyjnych typu A2 do bezpośredniego wytłaczania w fabryce, firma obsługuje zamówienia hurtowe, dostosowywanie projektów OEM i długoterminową obsługę. Posiadanie całego procesu od granulatu rdzeniowego do gotowych paneli pozwala jednemu partnerowi zająć się projektowaniem, dostawą i szkoleniem.

Producent, który we własnym zakresie kontroluje granulaty, rolki rdzeniowe i gotowe panele, może wspierać kupujących na każdym etapie projektu linii.

Dane techniczne do sprawdzenia przed wyborem linii do produkcji paneli kompozytowych z niepalnego metalu (aluminium) A2

Dane techniczne informują kupujących, do czego ma służyć panel i co będzie musiał sprawdzić ich zespół ds. jakości. Producent publikuje następujące wartości dla swojego panelu wytłaczanego typu A2, zgłoszone jako dane z testów stron trzecich zgodnie z określonymi normami.

Właściwości panelu opublikowane przez producenta
Własność Standardowe Wartość
Całkowita grubość GB/T 17748-2008 2, 3, 4, 5 lub 6 mm
Grubość powłoki aluminium GB/T 17748-2008 0,2, 0,3, 0,4 lub 0,5 mm
Szerokość Nie określono Do 2000 mm, konfigurowalne
Klasyfikacja ogniowa GB 8624-2012 A2-s1,d0
Klasyfikacja ogniowa EN 13501-1 A2-s1,d0
Klasyfikacja ogniowa BS 476 części 6 i 7 Klasa 0 i klasa 1
Spalanie powierzchni ASTM E84 Klasa 1, rozprzestrzenianie się płomienia 25 lub mniej, rozwój dymu 50 lub mniej
Pożar fasady na pełną skalę NFPA 285 Zapisano jako przepustkę
Siła skórki GB/T 17748 Co najmniej 120 N/mm
Wytrzymałość na zginanie GB/T 17748 Co najmniej 150 MPa
Powłoka twarzy Nie określono PVDF, PE lub niestandardowe

Jak czytać klasyfikacje ogniowe

W A2-s1,d0 część A2 wskazuje ograniczony udział w ogniu, część s1 wskazuje na niską produkcję dymu, a d0 oznacza brak płonących kropel w teście. BS 476 klasa 0 i klasa 1 to odniesienia stosowane na kilku rynkach, które odziedziczyły normy brytyjskie, a ASTM E84 to test wypalania powierzchni szeroko stosowany w Ameryce Północnej. NFPA 285 to pełnowymiarowy test fasadowy, który sprawdza, jak zachowuje się zespół ścienny, a nie tylko sam panel.

Co potwierdzić u dostawcy

  • Że raporty z testów obejmują tę samą grubość, powłokę i powłokę, co planowany produkt
  • Które laboratorium badawcze wydało każdy raport i pod jaką datą
  • Czy wynik montażu elewacji dotyczy projektu Twojej ściany, czy tylko sprawdzonej zabudowy
  • Jak fabryka rejestruje wytrzymałość na odrywanie i zginanie podczas produkcji

Wyniki testów ogniowych dotyczą testowanej konfiguracji. Zmiana grubości powłoki, powłoki lub warstwy kleju może mieć znaczenie w przypadku niektórych testów, dlatego kupujący powinni dostosować listę raportów do zamierzonego asortymentu produktów na początku projektu.

Dopasuj każdy raport do dokładnego zestawu paneli, który planujesz sprzedać, zanim zdasz się na klasyfikację w przetargu.

Scenariusze zastosowań wytłaczanych niepalnych paneli kompozytowych A2

Producent podaje pięć scenariuszy dla paneli wykonanych na tej linii. Każdy z nich wiąże się z innym problemem kupującego i każdy wpływa na sposób, w jaki producent planuje swoje wysiłki sprzedażowe.

Elewacje wieżowców

Projekty wieżowców często wymagają materiałów o rygorystycznej odporności ogniowej, a specyfikatorzy szukają takich klasyfikacji, jak A2-s1,d0. Producent paneli obsługujący ten segment korzysta z pełnej dokumentacji i spójnych partii, ponieważ pojedynczy projekt może wymagać dostarczenia wielu tysięcy metrów kwadratowych w ciągu miesięcy.

Budynki komercyjne, hotele, szpitale i obiekty edukacyjne

Budynki tego typu charakteryzują się dużym obłożeniem i rygorystycznymi zasadami ewakuacji, dlatego często zaleca się stosowanie niepalnych okładzin. W wilgotnych regionach lub na obszarach przybrzeżnych rdzeń, który nie pochłania wilgoci, pomaga zachować długotrwały wygląd i wiązanie panelu.

Projekty renowacji

Wiele projektów renowacyjnych jest zgodnych ze zaktualizowanymi wymogami bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zastępuje starsze okładziny. Panele o dobrej podatności na zginanie można łatwiej wytwarzać w niestandardowe kształty na potrzeby modernizacji, co może pomóc instalatorom, gdy wymiary nie są jednolite.

Producenci zorientowani na eksport

Producenci prowadzący sprzedaż w kilku regionach potrzebują paneli, które spełniają różne systemy klasyfikacji. Producent zamieszcza referencje testowe z Chin, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, co wspiera rozmowy z odbiorcami na tych rynkach. Należy jeszcze sprawdzić każdy rynek pod kątem lokalnych zasad zatwierdzania.

Duże projekty budowlane

Duże projekty wymagają stałego zaopatrzenia. Ciągłe wytłaczanie i pionowo zintegrowany łańcuch pomagają fabryce zaplanować terminy dostaw, ponieważ kluczowe materiały pochodzą z tego samego źródła, a proces nie zależy od cykli prasowania wsadowego.

Dopasuj mocne strony panelu do scenariusza: stabilność wilgoci w wilgotnych miejscach, spójność w przypadku dużych projektów i udokumentowana klasyfikacja na eksport.

Rozważania dotyczące recyklingu i logistyki dla linii produkcyjnej do wytłaczania typu A2

Obsługa materiałów jest częścią każdej decyzji dotyczącej linii produkcyjnej i wpływa na sposób, w jaki fabryka zarządza odpadami i wysyłką. Producent twierdzi, że odpady produkcyjne można przetworzyć i ponownie wykorzystać w procesie wytłaczania rdzenia. Zamyka to pętlę, którą konwencjonalne rdzenie prasowane na gorąco utrudniają, ponieważ rdzenie prasowane zawierające duże ilości minerałów są trudne do ponownej obróbki.

Producent zwraca również uwagę, że złom instalacyjny u klienta ma wartość recyklingową. Dla producenta, który tnie panele na kasety, ścinki stanowią rzeczywistą część strumienia materiału, a układ odbioru lub ponownego wykorzystania może zmniejszyć ilość odpadów. Praktyczny zakres tego zależy od systemów zbiórki i lokalnych przepisów, dlatego kupujący powinni omówić ustalenia bezpośrednio z dostawcą.

Pytania, które warto zadać

  • Jaka część ścinków może zostać zwrócona do wytłaczarki, zanim wpłynie to na jakość?
  • Czy materiał ponownie przetworzony wymaga specjalnego postępowania lub testowania przed ponownym użyciem?
  • Jak należy oddzielić metal naskórkowy od rdzenia podczas recyklingu?
  • Jakie opakowanie jest zalecane w przypadku przesyłek eksportowych?

Z punktu widzenia logistyki rdzeń, który nie nasiąka wilgocią, pozwala uniknąć zmian ciężaru i szkód, jakie może spowodować przechowywanie na mokro. Ułatwia to dokumentację wysyłkową i może ograniczyć spory dotyczące dostawy. Są to korzyści, które rzadko pojawiają się w arkuszu danych, ale pojawiają się w codziennych operacjach.

Poproś o przejrzystą procedurę ponownego wykorzystania ścinków, ponieważ korzyści z recyklingu zależą od szczegółów procesu, a nie tylko od właściwości materiału.

Porównanie wytłaczanego formatu A2 z opcjami konwencjonalnymi: macierz decyzyjna

Decyzje technologiczne są łatwiejsze, gdy kompromisy są widoczne. Poniższa macierz grupuje sześć czynników, które kupujący zwykle biorą pod uwagę, porównując konwencjonalną produkcję A2 w prasie na gorąco z linią do wytłaczania. Jako źródło wykorzystuje porównanie producenta i dodaje jeden czynnik, w którym podejście konwencjonalne ma przewagę.

Jakościowa macierz porównawcza Konwencjonalne A2 panel do prasowania na gorąco Typ wytłaczania Panel A2 Wilgoć stabilność Niski Wysoka Produkcja prędkość Umiarkowane Wysoka Partia konsystencja Zmienna Wysoka Rdzeń elastyczność Kruche Dobrze Możliwość recyklingu Ograniczona Zaprojektowane do ponownego użycia Rekord toru na rynku Założona Nowsze Ciemniejsza czerwień oznacza wyższą ocenę. Na podstawie porównania producenta, a nie danych laboratoryjnych.

Według porównania producenta produkcja metodą wytłaczania typu A2 osiąga lepsze wyniki w zakresie stabilności wilgoci, szybkości, konsystencji, elastyczności i możliwości recyklingu. Konwencjonalna produkcja metodą prasowania na gorąco ma przewagę na rynku, ponieważ jest stosowana dłużej i wielu producentów ją zna. Kupujący powinien porównać te czynniki z warunkami lokalnymi. Na wilgotnym rynku z dużymi zamówieniami na fasady pierwsze pięć rzędów może mieć większą wagę niż znajomość. Na rynku, na którym producenci są niechętni nowym materiałom, sprzedaż nowszego rdzenia może wymagać dodatkowego wsparcia, w tym materiałów szkoleniowych i przykładowych paneli.

Rozsądnie jest poprosić dostawcę o klientów referencyjnych, próbki paneli i wizytę na działającej linii. Obserwacja działającego procesu dostarcza więcej informacji niż jakakolwiek tabela i pozwala inżynierom sprawdzić szczegóły, takie jak jakość krawędzi i płaskość powierzchni.

Traktuj matrycę jako punkt wyjścia i zastąp oceny własnymi po wizycie w fabryce i przetestowaniu próbki.

Ocena dostawców, uruchomienie i wsparcie posprzedażne

Linia produkcyjna tworzy wartość tylko wtedy, gdy osiąga stabilną wydajność. Hongyang oferuje usługi projektowe, usługi zdalne i usługi na miejscu, a także oferuje 48-godzinną globalną reakcję kryzysową. Firma raportuje również, że cykle rozruchu są o około 30 procent krótsze niż standardy branżowe i posiada 70 kluczowych patentów, certyfikaty ISO 9001 i certyfikaty CE. Są to przydatne punkty odniesienia i kupujący powinni potwierdzić, jak odnoszą się one do własnego projektu.

Praktyczna lista kontrolna oceny

  1. Zdefiniuj produkt, który planujesz sprzedać w pierwszej kolejności: panele, rolki lub mix.
  2. Potwierdź klasyfikację docelową i rynki, na których panele będą sprzedawane.
  3. Poproś o raporty z testów, które odpowiadają zamierzonej grubości, skórze i powłoce.
  4. Poproś o dane dotyczące kondycjonowania wilgocią i wytrzymałości na odrywanie.
  5. Przejrzyj kontrolę procesu wytłaczarki, w tym rejestrację momentu obrotowego śruby i temperatury stopu.
  6. Wyjaśnij dostawę surowców: granulaty, rolki rdzeniowe lub mieszanki wewnętrzne.
  7. Uzgodnij w formie pisemnej szkolenia, kamienie milowe w oddaniu do użytku i testy akceptacyjne.
  8. Potwierdź ustalenia dotyczące zdalnego wsparcia i planowania części zamiennych.
Typowe ryzyka projektowe i sposoby ich ograniczania
Ryzyko Jak to wygląda Jak to zmniejszyć
Niedopasowane raporty z testów Klasyfikacja nie obejmuje sprzedawanego produktu Dopasuj każdy raport do dokładnej budowy panelu
Niestabilność wytłaczarki Zmienna core thickness or density Przejrzyj kontrolę procesu i uruchom partie próbne
Wilgoć exposure in transit Przyrost masy ciała lub problemy z więziami po przybyciu na miejsce Zapytaj o dane dotyczące kondycjonowania i porady dotyczące pakowania
Powolne rozpędzanie się Wyjście grows slowly after installation Uzgodnij kamienie milowe i plany szkoleniowe w umowie
Niejasna trasa surowca Opóźnienia w dostawie granulatu lub rolek Zdecyduj wcześnie pomiędzy kupnem półproduktów a ich produkcją

Wiele z tych zagrożeń taniej jest wyeliminować na etapie planowania, gdy konfiguracja jest nadal elastyczna. Wczesne dokumentowanie oczekiwań ułatwia także porównywanie dostawców na równych warunkach.

Uzgodnij na piśmie specyfikacje, dowody testów i kamienie milowe oddania do eksploatacji przed wysyłką sprzętu.

Dowiedz się więcej na stronie internetowej Hongyang

Czytelnicy chcący zapoznać się z konkretnymi maszynami, powiązanymi liniami lub usługami mogą skorzystać z poniższych stron. Każdy link otwiera stronę na oficjalnej stronie producenta.

Wybór linii produkcyjnej do wytłaczania typu A2 to decyzja dotycząca w równym stopniu technologii materiałowej, jak i parku maszynowego. Dostawca, który wyjaśnia swój podstawowy proces, udostępnia referencje z testów i oferuje zorganizowane wsparcie przy uruchomieniu, zapewnia kupującym informacje potrzebne do bezpiecznego porównywania opcji.

Rozpocznij od specyfikacji rynku docelowego i panelu, a następnie przynieś pisemną listę wymagań na pierwsze spotkanie techniczne.

Często zadawane pytania dotyczące linii do produkcji niepalnych paneli kompozytowych typu A2

Pytanie 1. Co to jest linia do produkcji paneli kompozytowych z niepalnego metalu (aluminium) typu wytłaczanego o zerowej absorpcji wody?

A1. Jest to system produkcyjny, który wytłacza niepalny rdzeń A2 przez śrubę i laminuje go pomiędzy powłokami aluminiowymi. Producent opisuje ją jako linię pełnołańcuchową, która może produkować granulaty rdzeniowe, rolki rdzeniowe i gotowe panele.

Pytanie 2. Co oznacza zerowa nasiąkliwość dla paneli A2?

A2. Odnosi się do rdzenia, który przyjmuje bardzo mało wilgoci. Producent twierdzi, że absorpcja wytłaczanego rdzenia wynosi prawie zerową, w porównaniu z 3 do 7 procent w przypadku konwencjonalnych rdzeni A2 i nie zgłasza utraty wytrzymałości na odrywanie po wystawieniu na działanie wilgoci. Kupujący powinni to potwierdzić własnymi testami kondycjonującymi.

Pytanie 3. Jakie klasyfikacje ogniowe są podane dla panelu?

A3. Opublikowane dane obejmują A2-s1,d0 zgodnie z GB 8624-2012 i EN 13501-1, klasę 0 i klasę 1 zgodnie z BS 476 części 6 i 7, klasę 1 zgodnie z ASTM E84 oraz zarejestrowaną przepustowość zgodnie z NFPA 285. Sprawdź, czy każdy raport pasuje do zestawu paneli, który planujesz sprzedać.

Pytanie 4. Jak szybkie jest wytłaczanie w porównaniu z produkcją metodą prasowania na gorąco?

A4. Producent podaje prędkość wytłaczania powyżej 3 m/min, w porównaniu z prędkością poniżej 2 m/min w przypadku konwencjonalnego formowania na gorąco. W ciągu 8-godzinnej zmiany jest to około 1440 metrów w porównaniu do 960 metrów w podanych limitach, przed przestojami i przezbrojeniami.

Pytanie 5. Czy zamiast pełnej linii mogę kupić granulat lub rdzeń?

A5. Tak. Producent wymienia granulaty rdzeniowe A2 dla fabryk posiadających istniejące linie do wytłaczania oraz rolki rdzeniowe A2 dla producentów paneli, którzy wyłącznie laminują. Podane wydajności wynoszą 200 ton dziennie dla granulatu na 8 liniach i 50 ton dziennie dla rolek rdzeniowych z jednej linii.

Pytanie 6. Jakie rozmiary paneli obsługuje ta linia?

A6. Opublikowane wartości obejmują całkowitą grubość od 2 do 6 mm, grubość powłoki aluminiowej od 0,2 do 0,5 mm i szerokość do 2000 mm, z możliwością dostosowania. Powłoki czołowe obejmują PVDF, PE i opcje niestandardowe.

Pytanie 7. Jakie wsparcie zapewnia Hongyang po porodzie?

A7. Firma oferuje usługi projektowe, serwis zdalny i serwis na miejscu, a także 48-godzinną globalną reakcję kryzysową. Raportuje również, że cykle rozruchu są o około 30 procent krótsze niż standardy branżowe.

Wiadomości